Które banki przegrały najwięcej spraw w 2023 roku?
Powrót do bloga 2023-11-26

Które banki przegrały najwięcej spraw w 2023 roku?

Trzy banki, które m.in. kilka lat wstecz udzielały kredytów frankowych, w chwili obecnej nieustannie znajdują się na niechlubnym podium. Chodzi tutaj o sprawy wytoczone przeciwko nim, które dotyczą defektowych umów kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich, a także liczby odniesionych klęsk w postępowaniach sądowych. Mowa tutaj o mBanku, PKO BP i Banku Millennium. Obecnie te trzy banki tylko i wyłącznie podmieniają się między sobą miejscami, które zajmują na podium.

 

Zgodnie z aktualnymi statystykami ilość przegranych spraw frankowych przez banki wynosi ogółem 97%. Jednak, gdy będziemy rozpatrywać każdy z tych banków osobno to przegrane mBanku i Banku Millennium będą wynosić aż 98%.

 

Poniżej przedstawiamy dane dotyczące liczby wyroków wydanych na przestrzeni dziewięciu miesięcy bieżącego roku w sprawach odnoszących się do umów kredytów frankowych sześciu banków, a także dotyczące ilości przegranych przez tych Kredytodawców spraw.

 

Miejsce pierwsze zajął mBank z liczbą 1.936 orzeczeń sądów i 98% przegranych spraw. Na miejscu drugim znajduje się PKO BP z liczbą 1.744 rozstrzygnięć i 97% przegranych spraw. Niechlubne miejsce trzecie otrzymał Bank Millennium z liczbą 1.693 decyzji sądów i 98% przegranych spraw. Miejsce czwarte przypadło Kredytodawcy BPH z liczbą 1.413 orzeczeń sądów i 95% przegranych spraw. Miejsce piąte zajął Santander z liczbą 1.400 werdyktów i 97% przegranych spraw. Natomiast na miejsce znajduje się Raiffeisen z liczbą 1.256 rozstrzygnięć sądów oraz 97% przegranych spraw.

 

Bardzo ważne dla Kredytobiorców frankowych jest to, że większa część spośród niesprzyjających dla Kredytodawców wyroków stanowiły unieważnienia umów kredytów frankowych w całości. Jest to najlepsza dla Frankowiczów możliwość rozwiązania konfliktu frankowego.

Najnowsze artykuły
2025-04-19
Ustawa frankowa zyskiem dla banków kosztem podatników Nowe przepisy mogą przynieść bankom setki milionów złotych, a Frankowiczów pozbawić sprawiedliwości i należnych odsetek...
2025-04-14
TSUE może odebrać bankom prawo do zwrotu kapitału Unijna decyzja w sprawie przedawnienia roszczeń może odebrać bankom prawo do odzyskania kapitału – wyrok TSUE przesądzi o losie Frankowiczów.
2025-04-09
WIBOR pod lupą: brak dowodów, wiele wątpliwości

Banki i KNF nie przekonują do uczciwości WIBOR-u, a Konsumenci i Kredytobiorcy żądają przejrzystości.

2025-04-08
Banki straszą podwyżkami i ograniczają kredyty konsumenckie Frankowicze i Kredytobiorcy odzyskują swoje prawa, a sektor bankowy zapowiada droższe i trudniej dostępne kredyty dla Konsumentów.