Aktywni Frankowicze w banku PKO BP
Pewne jest, że bank PKO BP nie pójdzie na większe ustępstwa dla Frankowiczów, którzy posiadają aktywne kredyty w tym banku. Jedynym i zarazem najlepszym rozwiązaniem dla tej grupy Kredytobiorców będzie wybranie doświadczonej kancelarii frankowej i złożenie pozwu do sądu.
Bieżąca sytuacja Kredytobiorców frankowych w konfliktach z bankiem PKO BP zdecydowanie sprzyja Frankowiczom. Bez żadnych utrudnień wygrywają oni swoje sprawy w sądach. Jednak wiadome jest, że nie każda kancelaria, a szczególnie pseudokancelaria, prawidłowo i szybko doprowadzi sprawę do wygranej. Najważniejszą kwestią jest wybranie doświadczonej kancelarii w prowadzeniu spraw dotyczących umów kredytów frankowych. W takiej kancelarii powinni pracować radcy prawni bądź adwokaci. Dodatkowo należy unikać ofert nieprofesjonalnych firm i podmiotów. Na co należy uważać, spłacając kredyt frankowy w PKO BP?
Propozycje spółek oferujące poprowadzenie sprawy frankowej za niewielką opłatą wstępną lub bez opłaty wstępnej.
Na Kredytobiorców frankowych z banku PKO BP czyhają firmy, które nie są prawdziwymi kancelariami prawnymi. Tego rodzaju spółki chcą pozyskać klientów proponując im poprowadzenia w sądzie sprawy frankowej bez uiszczenia opłaty wstępnej bądź za nieznaczną opłatę w wysokości 2-3 tys. zł. Początkowo taka oferta może wydawać się interesująca, ponieważ nie ma obowiązku na wstępie posiadania i wydawania zbyt wielu środków pieniężnych. Jednak po wygranej trzeba będzie zapłacić ogromną premię za zwycięstwo. Spółki nagradzają sobie minimalne opłaty wstępne gigantycznym premiami za sukces. Mogą one osiągać wartość nawet kilkudziesięciu procent od zysku otrzymanego na drodze sądowej. Dla Frankowicza frankowego może to stanowić kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych do oddania.
Propozycje grupowych negocjacji porozumień.
Część spółek otwiera wydziały przeznaczone tylko i wyłącznie do grupowych negocjacji porozumień z danym Kredytodawcą. Niestety nie mają one nic wspólnego z prawdziwymi zbiorowymi negocjacjami. Celem tego jest pozyskiwanie personaliów Frankowiczów.
Do tej pory nie odnotowano żadnych sukcesów dotyczących grupowych negocjacji porozumień frankowych. W banku PKO BP także nie ma możliwość zbiorowych negocjacji. PKO BP proponuje jedynie indywidualne negocjacje porozumień frankowych przy udziale Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego. Jeżeli dana spółka twierdzi, że potrafi wynegocjować niedrogo korzystne porozumienia dla większej grupy Frankowiczów, to zwyczajnie kłamie. Po skontaktowaniu się z tą spółką, Kredytobiorca frankowy otrzyma propozycję obsługi prawnej po złożeniu pozwu.
Oferty spółek, fundacji, pseudokancelarii lub społeczności gromadzących Frankowiczów.
Frankowicze z aktywnymi kredytami w banku PKO BP powinni unikać propozycji spółek, firm, które nie są prawdziwymi kancelariami prawnymi. W postępowaniu sądowym Kredytobiorcę może jedynie reprezentować pełnomocnik będący albo adwokatem albo radcą prawnym.
Spółki często udają doświadczone kancelarie prawne. W ten sposób pozyskują Klientów, po czym przekazują sprawy nieprofesjonalnym kancelariom. W radykalnych sytuacjach podmiot zleca sporządzenie pozwu prawnikom, którzy są bez aplikacji bądź studentom prawa. Natomiast na etapie postepowania sądowego Kredytobiorca pozostaje sam.
Frankowicze również nie powinni brać pod uwagę propozycji przystąpienia do różnych fundacji, czy też społeczności, które ogłaszają prowadzenia działalności za darmo, a tak naprawdę znajdują się za nimi podmioty nakierowane tylko i wyłącznie na zysk.